Znak farnosti

Popis (blason) znaku:
Ve zlatém štítě půl rudé zavinuté střely (odřivousu) spojené s polovinou zelené lilie, vlevo nahoře provázené černou šesticípou hvězdou. Nad štítem se vznáší černý kněžský klobouk s jedním černým uzlem na černé šnůře na každé straně. (autor farního znaku Tomáš Balhárek)

Vysvětlení použitých prvků:

Tinktury štítu a části figur ve znaku, stejně jako jejich zobrazení polcením, jsou inspirovány znakem obce Šilheřovice. Polovina zelené lilie a černá šesticípá hvězda symbolizují patrocinium farního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Šilheřovicích. Tinktura hvězdy je odvozena od barvy slezské orlice a počet hrotů nepřímo odkazuje na Davidovu hvězdu a tím na židovský původ rodu Rotschildů, významných patronů farního kostela. Polovina rudé zavinuté střely pochází ze současného znaku děkanátu Hlučín, do kterého farnost patří. Do znaku děkanátu se figura odřivousu dostala z rodového erbu biskupa Lacka z Kravař (autor děkanského znaku Zdenko G. Alexy).