Duchovní správci

Duchovní správci farnosti Šilheřovice

 

Období

Správce

Poznámka

1610-1613

Albert (Vojtěch) Gagadkovský (Gagatkowski)

z Krakova

před r. 1656

Mistr Daniel Pulibius

 

1656-1685

Stanislav Pustulkovič

z Pruska – správa z Hatě

1687-1701

Jan Josef Henner

z Frýdku

1701-1706

Antonín Jan Černý

z Vyškova

1707-1708

Bernard Tomanides

 

1708-1713

Benedikt Antonín Troltz

 

1713-1722

Tomáš Josef Kunda

 

1722-1748

Martin Dionýz Řehulka

 

1748-1764

Mikuláš Dionýz Sarkander Večerek

 

1764-1780

Zachariáš Wotke (Votke)

 

1780-1781

Anastázius Hrabák

 

1781-1795

Isidor Novák

 

1795-1805

Šimon Osmančík

 

1805-1823

Josef Lipka

 

1823-1849

Josef Prasek

 

1849-1855

Tomáš Dudek

 

1855-1867

František Hasenbeck

 

1868-1892

František Mitschein

 

1893-1914

Valentin Himmel

 

1914-1924

Karel Kaschny (Kašný)

 

3.7.1924-1.12.1937

Karel (Josef) Malý

*24.1.1889 Oldřišov °21.6.1913 Vratislav – 1. farář v Šilheřovicích, poté v Kobeřicích, děkan hlučínský a kanovník kroměřížský

1.12.1937-26.11.1938

Alois Vičar

*1907 °1932 Olomouc, + 1987; kooperátor v Hati, excurrendo Šilheřovice

27.11.1938-6.1.1983

Beno Suchánek

*10.6.1904 Štěpánkovice °5.7.1929 Olomouc + 13. 3. 1984 Moravec pohřben v Šilheřovicích

6.1.1983-30.6.1984

Norbert Bohuslav Sopuch OPraem.

*10.9.1919 Štramberk °1.7.1972 Olomouc +17.11.2006 Mariánské Lázně; excurrendo z Hlučína

1.7.1984-1.11.1984

Vojtěch Glogar SDB

v současnosti rektor kostela sv. Václava v Pardubicích

1.11.1984-1987

Petr Černota

excurrendo z Hati; v současnosti farář v Píšti

1987-1990

Josef Gazda

excurrendo z Hlučína; v současnosti farář v Ostravě-Porubě

1991-1993

Marek Výleta

excurrendo z Hlučína; v současnosti farář v Prusinovicích

1993-1994

Miroslav Macháček SDB

*26.9.1925 Ostrava-Přívoz + 9.3.2012 Ostrava; dojížděl z Ostravy

24.7.1994-31.7.1995

Martin Kubeš

excurrendo z Hlučína; v současnosti notář biskupství

1.8.1995-30.9.1996

Antonín Žolnerčík

excurrendo z Hlučína

1.10.1996-30.6.1999

Jan Svoboda

excurrendo z Hati; v současnosti farář v Českém Těšíně

15.9.1997-25.7.1999

ThDr. Walerián Bugel

kaplan sídlící v Šilheřovicích; v současnosti na CMTF UP v Olomouci

1.7.1999-30.6.2004

Jiří Urbánek

nejprve excurrendo z Hlučína, poté farář v Šilheřovicích; v současnosti farář v Mikulovicích

1.7.2004-30.6.2018

Petr Huvar

v současnosti farář v Chlebovicích a Staříči

od 1.7.2018

Jakub Dominik Štefík

 

 

Výpomocní duchovní

 

z řad Tovaryšstva Ježíšova

jako šilheřovičtí prokurátoři /hospodářští správcové/

(17-18. stol.)

zámečtí kaplani

(konec 18. stol. – ⅓ 19. stol.)

z řad františkánů

ze Starého Bohumína

(v letech 1996-99)

Jan Mauritius

Leopold Hasnik

Matěj Suchánek

Josef Lipka – později farář

Inocenc Schuch

Jan Axmann

??? Dankovský

Henryk Alojzy Dabek

Tobiasz Piotr Kolodziejczyk

Hubert Krzysztof Zablocki

Jan Jantoš – zakladatel Antošovic

Jan Posíval

Josef Thischler

Jan Nigrin

František ? (příjmení nečitelné)

Kristián Krista

Jan Langer

Norbert Schasni (Šťastný)

Norbert Kerber

František Kuhn

Jan Trpík

 

 

 

Kněží – rodáci

Antonín Popp – 1776-81 kooperátor ve Slatinicích u Olomouce

Josef Válek – od r. 1846 farář v Labuti (Polsko)

Pavel Rončka – o. 5.7.1935; 1945-74 farář v Hati

Petr Gatnar – o. 1996; od r. 1995 sekretář olomouckého arcibiskupa, od r. 2017 kanovník u sv. Václava v Olomouci