Ministranti

Kluci – andílci nebo ďáblíčci – v sukních pomáhající panu faráři u oltáře. To se nejčastěji vybaví každému, když se řekne slovo ministrant.

Ministrant opravdu pomáhá knězi – latinské ministrare znamená sloužit. Jsou důležitou součástí každé mše svaté, kde specifickým způsobem reprezentují Boží lid shromážděný ke slavení bohoslužby. Při každé bohoslužbě mají své úkoly, kterými tvoří bohoslužbu slavnostnější a podobnou té, která je v nebi u Božího trůnu.

Naše farní společenství ministrantů se setkává nejen ke službě u oltáře v kostele, ale také na společné duchovní či jiné akce.

Ministrantské schůzky jsou podle vyhlášení. Pokud by chtěl nějaký kluk ministrovat, ať se nebojí oslovit pana faráře!

O Diecézních ministrantských poutích a dalších akcí pořádaných v diecézi informuje diecézní web.